A purhab szigetelési forma nagy előnye a régi szigetelőanyagokkal szemben, hogy nem zsugorodik, nem esik össze, valamint egészségre ártalmatlan. Jelenleg erre semmilyen más anyag nem képes, így mással nem helyettesíthető, ezért lett az egyik leghatékonyabb hő- és vízszigetelő anyag. Óvja az épületeket a nedvességtől, valamint a további korróziótól, így megnöveli azok élettartamát.
A tetőszigetelésnél a purhab felvitele nem igényel hosszas előkészületeket, szinte bármilyen felületen megtapad. Száradási ideje csupán néhány perc ( lapos tető szigetelésnél fél órán belül járható a felület ). A kész anyag furható, faragható, festhető. Ellenáll a vegyi anyagoknak, nem lép velük kémiai reakcióba és rendkívül jó tűzálló tulajdonságokkal rendelkezik.
A tető esetében a szórt hab szigetel, és kiiktatja a rögzítők vagy hézagok által okozott hőhidakat. Ez a hőszigetelési forma hosszan tartó tetőburkolati rendszert is biztosít. A szórt purhab használatával jelentős energiaköltség takarítható meg, emellett megnöveli az ingatlan értékét. Mindannyian tudjuk, hogy a hőszigetelés az egyik legjobb befektetési forma, mivel jelentős anyagi kiadást akadályozhatunk meg használatával.
Egészségügyi szempontból is előnyösebb más szigetelési technikákkal szemben, mivel anyagából adódóan nem támogatja a gombák, penészek kialakulását, így minimálisra csökkentheti az asztmát és allergiát kiváltó okokat.
A szórt poliuretán habot egy speciális berendezés és egy speciális szórópisztoly segítségével juttatjuk fel a felületre, amely komoly szaktudást, nagy tapasztalatot igényel. A tetőszigetelés során kiszórt anyag pár másodperc elteltével kihabosodik, majd elnyeri végleges formáját és szilárdságát. A szórt poliuretán hab többféle formában-, illetve sűrűségben létezik. A lágy (nyitott cellás), félmerev, és a kemény (zárt cellás) habok, amelyek teljesen lépésállóak és terhelhetők. E széles repertoár lehetővé teszi, hogy a habtípusokból mindenki megtalálja az igényeinek megfelelő típust. Ezt a technológiát nem kizárólag tetőszigetelésre, hanem lábazat szigetelés, födém szigetelés, cserép szigetelés, tartályok külső szigetelésére, és medencék hőmegtartó szigetelésére is használják. Amerikában ezt a szigetelési technológiát régóta használják. Több mint 30 éves munkákkal is találkozhatunk, ahol kihasználják a víz-, hő- és hangszigetelési tulajdonságai mellett, rendkívül könnyű súlyából adódó előnyöket is, például a vizijárművek szigetelésénél.
A collonkénti (2,54cm) R-értéke: 3,7
A poliuretán szigeteléssel megszüntethető mindenféle olyan jellegű szigetelési probléma, melyek a hagyományos szigetelések esetében hőhidak kialakulását eredményezik, mivel a purhab szigetelés egybefüggő, illesztésektől és toldásoktól mentes.
A hagyományos szigeteléssel szemben egy végleges szigetelési forma, mely ellentétben más szigetelő anyagokkal, nem esik össze, nem ázik át, nem száll át rajta a meleg levegő, a rágcsálók nem okoznak benne kárt, stb. A purhab szigetelés esetében a magas nyomáson történő szórásos eljárás garantálja, hogy minden repedést és hézagot kitölt, amely más szigetelésekkel kivitelezhetetlen lenne. Így garantálja az energia felhasználás drasztikus csökkenését. Ezzel a megoldással a szigetelésben levő levegőmozgás (konvekciós körforgás) kizárható. A zárt, illetve nyitott rendszerű poliuretán habok szigetelésével egyaránt páratlan légzárat kapunk.
A gyors ütemben táguló cellák leszakadnak, kitöltődnek levegővel, térfogata akár 100-szorosára növekszik. A nyitott szerkezetnek köszönhetően egy puha, szivacsszerű végterméket hoz létre, mely tökéletesen légzáró tömítést alakít ki. Valamennyi habtípus közül a legjobb hőszigetelési értékkel, illetve kiváló zajcsökkentő és hangszigetelő tulajdonsággal bír.
A collonkénti (2,54cm) R-értéke: 6,8 A zárt cellás szórt purhab kiváló hőszigetelő tulajdonsága mellett tökéletes vízzáró jelleggel is rendelkezik. Mindezek mellett lépésálló is, így egy olyan anyagot eredményez, amely az építőiparban egyedivé és páratlanná teszi. Jelenleg erre csak és kizárólag a szórt poliuretán hab képes, mással nem helyettesíthető, mivel csak több anyag együttes összeépítésével lehet elérni ugyanezt a hatékonyságot. Ezért az építőipar elsőszámú szigetelése a szórt poliuretán hab. Mivel egy páratlan légzárat alkot, amely a helyszíni gyártásnak köszönhető, teljesen egybefüggő, homogén hő- és vízszigetelést biztosít, így használatával búcsút inthetünk a hiányos, elégtelen szigetelések miatt egekbe szökkenő számláknak.
Lassabban táguló, kezdeti térfogatának mintegy 40-szeresére növekszik. Szoros cellaszerkezetének köszönhetően, a nyitott cellás habnál merevebb, sűrűbb habot produkál, ami a hőszigetelési tulajdonsága mellett tökéletesen víz- és lépésálló. Előnye még, hogy növeli a szerkezeti integritást.
A kétkomponensű helyszíni szórási eljárással előállítható zártcellás kemény poliuretán habok kiváló hő- és vízszigetelő tulajdonságokkal rendelkeznek. A komponensek keveredésekor hő és vegyi reakció hatására gázosodnak és zárt sejtstruktúrájú anyagot hoznak létre. Mindössze néhány másodperc alatt folyékonyból szilárd halmazállapotúvá változik, többszörösére növekszik. Kiváló technikai paraméterekkel és fizikai tulajdonságokkal rendelkeznek. A zártcellás szórt habszigetelés egy lassabban kitáguló termék, mint a nyitott cellás habszigetelés. Így kezdeti térfogatának mintegy 40-szeresére képes növekedni. Ennek a habtípusnak a zártcellás természete szoros cellaszerkezetet képez, mely a nyitott cellás habnál merevebb és sűrűbb, ami a zártcellás habnak magasabb collonkénti (2,54 cm) R-értéket biztosít. Mivel a zártcellás hab négyszer sűrűbb a nyitott cellásnál, az R-értékhez arányított költség itt magasabb. Számtalan szakterületen a leghatékonyabb anyagnak ismert. A szórt poliuretán habszigetelő rendszer nem véletlen az építkezők egyik legkedveltebb anyaga.
Kérjen Tételes Árajánlatot tetőszigetelésre most !
4031 Debrecen,
Naprózsa utca 18/B.
Adószám: 14801691-2-09
Cégjegyzékszám: 09-09-017107
Alapítás dátuma: 2009
© 2018 Rota Hungary Kft. Minden jog fenntartva | Engine MaganoCMS